مشاوره روانشناسي
وبلاگي در راستاي مشاوره روانشناسي

بسياري از زنان مبتلا به سرطان در يك پستان در نظر گرفته مي‌شوند, و در نهايت , جراحي contralateral prophylactic (mastectomy) انجام مي‌شود تا هر دو پستان را جدا كند, اگرچه تعداد كمي از آن‌ها داراي ريسك باليني قابل‌توجه در رشد سرطان در هر دو پستان هستند . بيماراني كه تصميم به CPM مي‌گيرند به عنوان بخشي از درمان اوليه براي سرطان پستان يك چالش رو به رشد در مديريت اين بيماري است . حذف سينه دست‌نخورده براي افزايش بقا ديده نشده است .
اشتراك :
داستان كامل
بسياري از زنان مبتلا به سرطان در يك پستان در نظر گرفته مي‌شوند، و در نهايت قرار است جراحي برداشتن سينه ( CPM ) را انجام دهند تا هر دو پستان را حذف كنند ، اگرچه تعداد كمي از آن‌ها داراي ريسك باليني قابل‌توجه در رشد سرطان در هر دو پستان هستند .

 

چگونگي عملكرد مدارهاي نوروني تاثير مثبت تفريح بر بيماران اوتيسم ارتباط مهاري بين نورون ها تابع پراكندگي نورونها تحريك شبكه سلولهاي مغزي درمان سرطان سينه بهتر از جراحي است


بيماراني كه تصميم به CPM مي‌گيرند به عنوان بخشي از درمان اوليه براي سرطان پستان يك چالش رو به رشد در مديريت اين بيماري است . حذف سينه دست‌نخورده براي افزايش بقا ديده نشده است . جامعه جراحي غدد پيشنهاد مي‌كند كه CPM براي يك اقليت از بيماران در سطح بالاتر از متوسط ابتلا به سرطان در هر دو پستان ، به ويژه بيماران مبتلا به يك جهش ژنتيكي و يا سابقه خانواده قوي با حداقل دو تن از بستگان درجه اول در نظر گرفته مي‌شود .
نويسندگان يك نظرسنجي از ۲، ۲۹۰ زن كه به تازگي مبتلا به سرطان پستان تشخيص‌داده شده‌اند را انجام دادند و گزارش خود را به ديترويت و مراقبت از نتايج نهايي ( seer ) از ژوئن ۲۰۰۵ تا فوريه ۲۰۰۷ و دوباره چهار سال بعد از ژوئن ۲۰۰۹ تا فوريه ۲۰۱۰ گزارش دادند .
از ميان زنان ۱، ۴۴۷ ( ميانگين سني ۵۹ سال ) در نمونه ، ۱۸.۹ درصد به شدت به عنوان CPM در نظر گرفته شدند و ۷.۶ درصد از روش انجام شد . از كساني كه به شدت به روش CPM ، ۳۲ / ۳۲ درصد عمل كردند ، عمل جراحي برداشتن يك جانبه را انجام دادند ( برداشتن يك پستان ) و ۲۲.۸ درصد از جراحي حفظ پستان براي حذف سرطان ، بلكه سينه آن‌ها را دريافت كردند . اكثر بيماران ( ۶۸.۹ درصد ) كه تحت سيستم CPM قرار گرفتند هيچ فاكتور مهم ژنتيكي يا خانوادگي نداشتند . در ميان زناني كه CPM به راه افتادند ، ۸۰ درصد گزارش دادند كه اين روند را براي جلوگيري از سرطان پستان در پستان ديگر انجام داده‌اند . بيشتر زناني كه CPM به كار مشغول بودند ، جراحي بازسازي سينه نيز داشتند . CPM با عواملي در ارتباط بود كه شامل تست ژنتيك ، سابقه خانوادگي قوي سرطان سينه يا تخمدان ، تحصيلات عالي و نگراني بيشتر در مورد عود سرطان بود .
نرخ رشد CPM به برخي از جراحان انگيزه مي‌دهد تا سوال كنند كه آيا انجام يك عمليات گسترده كه از لحاظ باليني مشخص نيست ، براي كاهش ترس از عود بيماري توجيه شده‌است . نويسندگان اشاره كردند : " افزايش توجه توسط جراحان همراه با ابزارهاي تصميم‌گيري به بيماران جهت كمك به ارائه ريسك و اطلاعات سود آور و تسهيل بحث مي‌تواند احتمال ابتلا به سرطان پستان را كاهش دهد . "
تفسير : فرصت براي تصميم‌گيري مشترك
a M . روزنبرگ ، Sc د . ، و آن اچ . Partridge ، M.D. ، M.P.H. ، از موسسه سرطان Dana - ، بوستون ، مي‌نويسد : " تصميم‌گيري درباره سرطان سينه اوليه ، با توجه به CPM به طور خاص ، فرصتي براي تشويق يك رويكرد تصميم‌گيري مشاركتي را فراهم مي‌كند . نه تنها مزايا و معايب گزينه‌هاي مختلف درمان را نيز بايد در نظر گرفت ، اما بايد در مورد شرايط شخصي patient's و ادراكات ، تمام موارد در مورد نگراني‌ها و نگراني‌هاي مربوط به بروز سرطان سينه و بيماري اوليه جديد ( و تمايز بين دو ) در نظر گرفته شود . يافتن تعادل در اين مساله مانند خود فرآيند تصميم‌گيري بايد هدف مشترك بين بيماران و پزشكان باشد ."

 

 

تاثيرات محيطي در روند رشد جنين مركز سرطان پنبه مصرف بيش از حد الكل بين جوانان آمريكا كمك تكنولوژي به كودكان اوتيسم عشق و محبت فنون مذاكره

 

منبع

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۴۰:۲۶ ] [ فهيمه ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب