مشاوره روانشناسي
وبلاگي در راستاي مشاوره روانشناسي

طبق يك مطالعه آزمايشي ، كودكان مبتلا به اوتيسم قادر به بهبود مهارت‌هاي اجتماعي خود با استفاده از يك app گوشي هوشمند با استفاده از گوگل شيشه براي كمك به آن‌ها براي درك احساسات منتقل‌شده در حالات چهره هستند .
اشتراك :
داستان كامل
با توجه به مطالعه آزمايشي محققان در دانشكده پزشكي دانشگاه استنفورد ، كودكان مبتلا به اوتيسم قادر به بهبود مهارت‌هاي اجتماعي خود با استفاده از يك app موبايل با استفاده از گوگل شيشه براي كمك به آن‌ها براي درك احساسات مربوط به حالت‌هاي چهره هستند .
قبل از شركت در اين مطالعه ، الكس ، ۹ ساله ، متوجه شد كه ديدن افراد در چشم بسيار دشوار است . encouragement ملايم از مادرش ، Donji Cullenbine ، كمك كرد و گفت : " من لبخند مي‌زدم و مي‌گفتم : " امروز سه بار به من نگاه كردي ! او گفت : " اما اين فيلم واقعا ً ميله را حركت مي‌دهد . " Cullenbine گفت كه با استفاده از اين شيشه ، الكس احساس مي‌كرد كه چگونه به چهره‌ها نگاه مي‌كند و گفت : " اين يك محيط بازي بود كه او مي‌خواست برنده شود - - مي‌خواست درست حدس بزند - - و وقتي اين كار را كرد يك جايزه فوري گرفت ."

 

افراد ممكن است شادتر باشند دارويي كه قبلا كاربرد داشت ارتباط بين عصبانيت با تحقير مكانيزم مغز در احساسات متفاوت است واكنش شديد نسبت به صدا حساسيت درد با خروج الكل


اين روش درماني كه در يافته‌هاي خود در ۲ اوت در پزشكي ديجيتال npj به چاپ مي‌رسد ، از يك برنامه كاربردي استنفورد استفاده مي‌كند كه نشانه‌هاي زمان واقعي در رابطه با ساير حالات چهره و حالات چهره را براي كودكي كه عينك گوگل را به همراه دارد ، ارايه مي‌دهد . اين دستگاه كه با يك گوشي هوشمند از طريق يك شبكه بي‌سيم محلي متصل بود متشكل از يك كادر شيشه‌اي مجهز به دوربين براي ثبت ميدان ديدش ، و نيز يك صفحه كوچك و يك سخنگو براي دادن اطلاعات تصويري و تصويري بود . زماني كه كودك با ديگران در تعامل است، اين برنامه ، احساسات خود را از طريق گوينده و يا صفحه مانيتور گوگل شناسايي كرده و نام آن‌ها را اعلام مي‌كند . بعد از يك تا سه ماه استفاده منظم ، والدين گزارش دادند كه كودكان مبتلا به اوتيسم در ارتباط چشمي بيشتري با ديگران دارند .
درمان مي‌تواند به پر كردن يك شكاف بزرگ در مراقبت‌هاي اوتيسم كمك كند : در حال حاضر ، به دليل كمبود متخصصان آموزش‌ديده ، كودكان ممكن است تا ۱۸ ماه پس از تشخيص اوتيسم براي شروع درمان صبر كنند .
" احتياج واقعا ً مهم "
نويسنده ارشد study's ، "دنيس وال ، PhD ، دانشيار طب اطفال و علوم داده‌هاي پزشكي " گفت : " ما بيش از حد افراد حرفه‌اي اوتيسم داريم . " او گفت كه درمان اوليه اوتيسم به ويژه موثر نشان‌داده شده‌است ، اما بسياري از كودكان به سرعت درمان مي‌شوند تا حداكثر سود را ببرند . او گفت : " تنها راه شكستن اين مشكل ايجاد سيستم‌هاي درماني قابل‌اعتماد و خانگي است . برآورده كردن يك نياز واقعا ً مهم برآورده نشده است."
اوتيسم يك اختلال رشدي است كه در ۵۹ كودك در آمريكا مبتلا است و شيوع بيشتري در پسران دارد . آن توسط كمبودهاي اجتماعي و ارتباطات و رفتارهاي تكراري مشخص مي‌شود .
محققان اين روش درماني جديد را " شيشه Superpower " گذاشتند تا به كودكان كمك كند تا آن را جذاب كنند . درمان مبتني بر آناليز رفتار كاربردي است ، يك درمان اوتيسم كه در آن يك متخصص باليني به شناسايي احساسات با استفاده از تمرينات ساختار يافته مانند كارت‌هاي فلاش مي‌پردازد كه با احساسات متفاوت روبرو هستند. اگر چه تحليل رفتار كاربردي سنتي به كودكان مبتلا به اوتيسم كمك مي‌كند ، اما محدوديت‌هايي دارد : بايد يك نفر از طريق روانپزشكان آموزش‌ديده ، كارت‌هاي فلاش كه هميشه طيف كاملي از احساسات انساني را ثبت مي‌كنند و كودكان ممكن است براي انتقال آنچه كه آن‌ها به زندگي روزمره خود مي‌آموزند ، دست و پنجه نرم كنند .
هشت حالت چهره اصلي
تيم Wall's تصميم گرفت تا با استفاده از اصول آناليز رفتار كاربردي به شيوه‌اي كه والدين و موقعيت‌هاي روزمره را در فرآيند درمان وارد كند ، تلاش كند . آن‌ها يك app موبايل ساختند كه از يادگيري ماشين براي تشخيص هشت حالت چهره اصلي استفاده مي‌كند : شادي ، ناراحتي ، عصبانيت ، تنفر ، ترس ، خنثي و تحقير . اين برنامه با صدها هزار عكس از چهره‌ها آموزش داده شد كه هشت چهره را نشان مي‌داد و همچنين مكانيسمي براي اجازه دادن به افراد درگير در اين مطالعه براي تنظيم آن به صورت " خنثي " خود در صورت نياز داشت .

 

صداهاي انساني احساس را بهتر منتقل ميكنند فيلم ايموجي تاثير ضربه هاي مغزي حتي سال ها بعد اختلال در ريتم قلب مشاوره كنترل خشم و پرخاشگري اختلالات رفتاري

 

منبع

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۵۹:۱۸ ] [ فهيمه ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 9
دیروز : 10
افراد آنلاین : 1
همه : 739
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب